Samoregulační kabely

Samoregulační topné kabely - pro podlahové topení

Nejste si jisti, zda vodovodní trubky pod podlahou jako topení jsou tím nejsprávnějším řešením? Vidíte v tom nějaké riziko? Hledáte modernější způsob? Máme ho. Pořiďte si samoregulační topné kabely, které slouží jako podlahové vytápění. Oproti odporovým kabelům, které reagují jen na přívod elektrické energie, samoregulační topné kabely si svůj tepelný výkon samy regulují. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Ne, je to moderní způsob, který využívá nejnovější technologii. Kabely se zahřívají podle vnější teploty. Když stoupá,  teplota kabelů klesá, když se sníží, kabely se začnou zahřívat. Opravdu inteligentní způsob topení.

 

Výhody použití samoregulačních topných kabelů

 

 • Jednoduchá instalace a manipulace
 • Někdy není nutná ani regulace termostaty
 • Široké použití (ochrana proti mrazu)

Samoregulační topné kabely jako ochrana okapů a potrubí proti mrazu

Od roku 1971, kdy se poprvé objevily na trhu, si získávají stále větší oblibu a investoři pro ně nacházejí další využití – to jsou samoregulační topné kabely. Projektanti spoléhají na jejich vlastnost, že se nemohou přehřát ani spálit, takže je lze použít i bez regulačních zařízení. Slouží jako protimrazová ochrana potrubí, ochrana okapů a svodů nebo jako ochrana venkovních ploch. Využijte naši nabídku. 

 

 

Výhody samoregulačního systému podlahového topení.

 

1. Bezpečnost a spolehlivost

Zamezuje přehřívání.
Vysoká kvalita a dlouhá životnost.

Nevyžaduje údržbu.

 

 
2. Snadná instalace

Délku kabelu je možné jednoduše upravit a pružně tak reagovat na měnící se podmínky v průběhu montáže. Kabel je možno instalovat přímo na existující podklad podlahy.

 

3. Energetická účinnost

Topný kabel je schopen se okamžitě adaptovat toplotě v místnosti, přizpůsobit svůj topný výkon a tím snížit spotřebu energie na skutečně nezbytné minimum.

Co znamená samoregulace?

 

V šedesátých letech vyvinul Raychem, jako první výrobce na světě, samoregulační topné kabely. Tyto kabely automaticky přizpůsobují svůj topný výkon, a tím kompenzují teplotní změny. 

 

Vnější plášť, opletení a vnitřní plášť poskytují ochranu proti mechanickým, chemickým a elektrickým vlivům...ale vlastní kouzlo se ukrývá ve vodivém jádru. Vodivé jádro je tvořeno polymerem a dvěma paralelními vodiči. 

 

Když okolní teplota klesne 1, jádro se mikroskopicky smrští a počet elektrických cest v jádře se zvýší. Tím vzniká více tepla. Naopak, pokud okolní teplota stoupne 2, jádro se vlivem tepla roztáhne a množství elektrických cest se sníží. Vzniká méně tepla. Samoregulační topný kabel přizpůsobuje topný výkon po celé své délce.

 

Díky tomu je maximálně využitelným, bezpečným, spolehlivým a provozně nejlevnějším řešením pro mnoho aplikací.

 

Certifikované technologie: Tito výrobci dřevěných podlah osvědčují vhodnost použití Raychem topných systémů T2Red a T2Reflecta pro dřevěné parkety a laminátové podlahy.

 

Samoregulační topné systémy od společnosti Raychem prokázaly jedinečné vlastnosti při použití v kombinaci s dřevěnými a laminátovými podlahami. Raychem samoregulační topný systém naprosto vyhovuje z hlediska topného výkonu a křivky průběhu teplot. Každý z níže uvedených výrobců podlahových krytin systémy T2Red a T2Reflecta úspěšně testoval a doporučuje jejich použití.

 

 

 

Systém udržování teploty teplé užitkové vody

Speciálně navržený samoregulační topný kabel HWAT uložený podél potrubního rozvodu s teplou vodou ve Vašem domě zajistí, že nebudete muset zdlouhavě odtáčet chladnou vodu z potrubí, a také sníží provozní náklady za vodu a energie potřebné na její ohřev, a to až o 50%. Systém pro každou domácnost:

 

 • Zvýší Váš komfort t a pohodlí – neztrácíte čas zdlouhavým odtáčenímvody.
 • Ochrání Vaše děti – neopaří se náhle tekoucí horkou vodou.
 • Uspoří náklady za vodné a stočné – nemusíte zbytečně odtáčet hladnou vodu.
 • Uspoří energii – můžete snížit teplotu zdroje vody až o 4°C, což vede ke značným úsporám energie.
 
Samoregulační systém udržování teplé užitkové vody HWAT plnohodnotně nahrazuje systém s cirkulačním potrubím, kdy zjednodušuje návrh, instalaci a tím zásadně snižuje pořizovací náklady. Navíc přináší více komfortu a bezpečí do Vašeho domova.

 

Systém ochrany okapových žlabů a svodů proti zamrzání

Tající a znovu zamrzající led a sníh velmi snadno dovede poškodit okapové žlaby a svody. Následně zatékající voda dokáže napáchat velké škody. Snadno poškodí fasádu objektu, konstrukce nebo tepelné izolace.

 

Raychem nabízí řešení v podobě samoregulačního kabelu FroStop Black speciálně určeného do okapových žlabů. Minimální prostorová náročnost kabelu zabraňuje možnosti zanášení žlabu. Výhodou je snadná instalace a naprosto bezúdržbový provoz. Ve spojení s teplotní nebo automatickou regulací se stává automatizovaným a úsporným řešením zimních problémů.


Inteligentní řídící jednotka EMDR-10 spíná ochranný systém pouze tehdy, kdy je potřeba, čímž zajišťuje maximální efektivitu z hlediska funkčnosti a provozních nákladů. 

 

  

Ochrana potrubí před zamrznutím

Samoregulační kabel uložený podél potrubí spolehlivě a úsporně zajistí jeho provoz i v těch největších mrazech. Vyhřívá potrubí přesně tam kde je potřeba a kde by došlo jinak k jeho zamrznutí. Je bezpečným řešením i pro plastovápotrubí, kde díky technologii samoregulace nemůže dojít k přehřátí a následnému poškození potrubí.

 

Kabel je možné instalovat uvnitř i vně trubky. V rámci portfolia nabízíme i kabel s certifikací pro umístění do pitné vody.

 

 • Ochrana potrubí proti zamrzání.
 • Udržování teploty potrubí.
 • Vyhřívání odpadních a tukových potrubí.
 

Jednoduchá a rychlá instalace domácích aplikací systémem FrostGuard - kabel stačí po umístění na trubku pouze zapojit do zásuvky.

 

Široký sortiment samoregulačních kabelů WinterGuard a FrostGuard je vhodný pro veškerá potrubí a různé druhy aplikací v rámci bytové i komerční výstavby.

 

 

 

 

Ochrana venkovních ploch před sněhem a náledím

Raychem nabízí komplexní řešení pro ochranu venkovních ploch před sněhem a náledím:

 

 • Topné rohože do pískového lože pod zámkovou dlažbu a do betonu.
 • Flexibilní topné kabely na členitá schodiště a venkovní plochy.
 • Vysoce teplotně a mechanicky odolné kabely do asfaltu, které bez potíží snáší pojezd finišeru.
 • Mechanicky nejodolnější samoregulační kabely s vysokým výkonem pro ochranu venkovních ploch, instalovatelné na ocelové armatury.
 

Společně s našimi znalostmi, zkušenostmi a inteligentní regulací, nabízíme to nejlepší řešení pro bezpečí Vašich ramp, cest, chodníků a příjezdových komunikací.

 

Samoregulační kabely pro ochranu venkovních ploch ViaGuard mohou být upravovány přímo na stavbě nebo dodány v požadovaném rozměru z výroby přímo k Vám na stavbu.

 

 

Inteligentní topné systémy – komfort a bezpečnost

Kombinace samoregulačního topného kabelu se sofistikovaným systémem napojování a inteligentní regulací dovoluje dynamické řízení topného výkonu v závislosti na parametrech jako je teplota prostředí a vlhkost. Dovolí to přizpůsobit se aktuálním stavebním předpisům, které se týkají úspor energie.

 

Používání systémů Raychem
může přinést až 80% úspor!


Tyco Thermal Controls světová jednička v oboru samoregulačních topných systémů.Více než 40 let zkušeností na trhu elektrických topných a ochranných systémů je pro Vás zárukou spolehlivosti, komfortu a bezpečnosti našich systémů aplikovaných v rámci průmyslové, komerční a bytové výstavby.

 

 • aplikace pro udržování teploty teplé užitkové vody
 • systémy ochrany okapových žlabů a svodů proti zamrzání
 • systémy pro ochranu potrubí před zamrznutím
 • aplikace pro ochranu venkovních ploch před sněhem a náledím.
 

Raychem nabízí soubor nástrojů a služeb, jejichž cílem je ulehčení práce profesionálům. Nabízíme nejen výrobky nejvyšší kvality, ale doplňujeme je rovněž službami na nejvyšší úrovni.

 

 • Technické konzultace, podpora a zpracování nabídek.
 • Přímá podpora pro projektanty, montážní firmy i jednotlivce.
 • Pravidelná technická školení.
 • Kompletní balíček poprodejních služeb.
 

Naše reference


Za více než 40 let bylo nainstalováno přes 305 milionů metrů (samoregulačních) kabelů Raychem.

 

Tyco Thermal Controls zajímavé akce ve světě: Royal Opera House Londýn (systém udržování teploty TUV), Eiffelova věž v Paříži (ochrana před zamrzáním), Budova parlamentu (ohnivzdorné kabely), Four Seasons Hotel Hampshire (podlahové vytápění), Terminal 5 Heathrow Aiport (systém udržování teploty TUV, ochrana před zamrzáním, ohřev chodníků, podlahové topení).

 

Richard Přibyl

autorizovaný technik

tel.: +420 773 670 088

Jaroslav Buriánek

specialista MaR

tel.: +420 733 133 671

Podmínky ochrany osobních údajů

 

 

I. Základní ustanovení

1. Správcem osobních údajů podle čl. 4 bod 7 nařízení Evropského parlamentu a Rady

(EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o

volném pohybu těchto údajů (dále jen: „GDPR”) je TOP materiál s.r.o. IČ 29367581

se sídlem Bratislavská 2808, 690 02 Břeclav (dále jen: „správce“).

 

2. Kontaktní údaje správce jsou

adresa: Bratislavská 2808, 690 02 Břeclav

e-mail: info@topmat.cz

telefon: +420 733 133 672

 

3. Osobními údaji se rozumí veškeré informace o identifikované nebo identifikovatelné

fyzické osobě; identifikovatelnou fyzickou osobou je fyzická osoba, kterou lze přímo či

nepřímo identifikovat, zejména odkazem na určitý identifikátor, například jméno, identifikační

číslo, lokační údaje, síťový identifikátor nebo na jeden či více zvláštních prvků fyzické,

fyziologické, genetické, psychické, ekonomické, kulturní nebo společenské identity této

fyzické osoby.

 

4. Správce nejmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů.

 

 

II. Zdroje a kategorie/rozsah zpracovávaných osobních údajů

1. Správce zpracovává osobní údaje, které jste mu poskytl/a nebo osobní údaje, které

správce získal na základě plnění Vaší objednávky.

 

2. Správce zpracovává Vaše identifikační a kontaktní údaje a údaje nezbytné pro plnění

smlouvy a to:

jméno, příjmení, datum narození, adresa místa trvalého pobytu, doručovací adresa, telefonní

číslo, e-mailová adresa, číslo bankovního účtu, přihlašovací údaje pro přístup na www a

údaje, které byly sděleny správci subjektem údajů při jednání o uzavření či změně již

uzavřené smlouvy a při plnění smlouvy.

 

 

III. Zákonný důvod a účel zpracování osobních údajů

1. Zákonným důvodem zpracování osobních údajů je

• plnění smlouvy mezi Vámi a správcem podle čl. 6 odst. 1 písm. b) GDPR,

• oprávněný zájem správce na poskytování přímého marketingu (zejména pro zasílání

obchodních sdělení a newsletterů) podle čl. 6 odst. 1 písm. f) GDPR,

 

2. Účelem zpracování osobních údajů je

• vyřízení Vaší objednávky a výkon práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu

mezi Vámi a správcem; při objednávce jsou vyžadovány osobní údaje, které jsou nutné pro

úspěšné vyřízení objednávky (jméno a adresa, kontakt), poskytnutí osobních údajů je

nutným požadavkem pro uzavření a plnění smlouvy, bez poskytnutí osobních údajů není

možné smlouvu uzavřít či jí ze strany správce plnit,

• zasílání obchodních sdělení a činění dalších marketingových aktivit

 

3. Ze strany správce nedochází k automatickému individuálnímu rozhodování ve smyslu

čl. 22 GDPR.

 

4. Osobní údaje subjektu údajů jsou zpracovávány manuálně v písemné formě a

automatizovaně v elektronické podobě.

 

 

IV. Doba uchovávání údajů

1. Správce uchovává osobní údaje

• po dobu nezbytnou k výkonu práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu

mezi Vámi a správcem a uplatňování nároků z těchto smluvních vztahů (po dobu 10 let od

ukončení smluvního vztahu).

 

2. Po uplynutí doby uchovávání osobních údajů správce osobní údaje vymaže případně

provede anonymizaci.

 

 

V. Příjemci osobních údajů (subdodavatelé správce)

1. Příjemci osobních údajů jsou osoby

• podílející se na dodání zboží / služeb / realizaci plateb na základě smlouvy,

• podílející se na servisu a reklamaci zboží na základě smlouvy,

• zajišťující služby provozování www stránek a další služby v souvislosti s provozováním

www stránek,

• zajišťující marketingové služby.

 

2. Správce nemá v úmyslu předat osobní údaje do třetí země (do země mimo EU) nebo

mezinárodní organizaci.

 

 

VI. Vaše práva

1. Za podmínek stanovených v GDPR máte

• právo na přístup ke svým osobním údajům dle čl. 15 GDPR,

• právo opravu osobních údajů dle čl. 16 GDPR, popřípadě omezení zpracování dle čl.

18 GDPR.

• právo na výmaz osobních údajů dle čl. 17 GDPR.

• právo vznést námitku proti zpracování dle čl. 21 GDPR a

• právo na přenositelnost údajů dle čl. 20 GDPR.

 

2. Dále máte právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů v případě, že se

domníváte, že bylo porušeno Vaší právo na ochranu osobních údajů.

 

 

VII. Podmínky zabezpečení osobních údajů

1. Správce prohlašuje, že přijal veškerá vhodná technická a organizační opatření k

zabezpečení osobních údajů.

 

2. Správce přijal technická opatření k zabezpečení datových úložišť a úložišť osobních

údajů v listinné podobě, zejména datové a technické zabezpečení (hesla, šifrování, omezení

přístupu pomocí AD, uzamčené místnosti pro uchovávání osobních údajů).

 

3. Správce prohlašuje, že k osobním údajům mají přístup pouze jím pověřené osoby.

 

 

 

VIII. Závěrečná ustanovení

1. Tímto informujeme všechny zákazníky a dodavatele výše uvedeného správce, o

podmínkách ochrany osobních údajů.

 

2. Správce je oprávněn tyto podmínky změnit. Novou verzi podmínek ochrany osobních

údajů zveřejní na svých internetových stránkách a zároveň Vám zašle odkaz na novou verzi

těchto podmínek na Vaši e-mailovou adresu, kterou jste správci poskytl/a.

 

 

 

 

 

Tyto podmínky nabývají účinnosti dnem 25.5.2018.

 

 

s